Podstawy Metody Wima Hofa

Zapraszam na 5 godzinny warsztat, gdzie poznacie i nauczycie się jak stosować Metodę Wima Hof’a w codziennym życiu. Przejdziemy przez trzy podstawowe filary metody (oddychanie, aspekt mentalny, stopniowa adaptacja zimna). Warsztat jest dla każdego, kto dopiero zaczyna i chce nauczyć się podstaw metody.

O mnie
Jestem certyfikowanym instruktorem metody Wima Hof’a.
Mieszkam i pracuję w Londynie.
Uczylem się od Wima Hof’a oraz najbardziej zaawansowanych instruktorów metody – Kasper’a Van Der Meulen oraz Jerome’a Verthens.


 

Program zawiera:

PRAKTYKA
Oddychanie i medytacja:
Nauczysz się:
    •    Poprawić i zoptymalizować wzorce oddychania 
    •    Używać oddychania do osiągnięcia głębokich stanów medytacyjnych
    •    Używać medytacji w celu poprawiania koncentracji

Fizjologia zimna: 
Nauczysz się:
    •    Kontrolować reakcję stresową
    •    Używać zimna jako narzędzia treningu mentalnego 
    •    Używać zimna do stopniowego hartowania organizmu


TEORIA:
– Optymalne oddchanie na codzień
– Wpływ oddychania i zimna na system nerwowy
– Termoregulacja
– Nastawienie mentalne


Niezbędne:
Kostium kapielowy, ręcznik, klapki, ciepłe ubranie (po kapieli lodowej), ewentualnie koc to przykrycia podczas oddychania.

W trakcie warsztatu będziemy podawać herbatę, kawę i owoce.

Każdy może brać udział w ćwiczeniach na miarę swoich możliwości. Chodzi o dzielenie się wiedzą i zabawę. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości czy powinieneś brać udział w ćwiczeniach skontaktuj się ze mną.

Przygotowanie:
Aby przygotować się do warsztatu powinieneś stopniowo oswoić się z zimnem. Zacznij od zimnego prysznica (30-60s) na koniec kąpieli. Polewaj stopy i nogi, potem brzuch, ręce, ramiona, szyję i plecy. Jezeli będziesz czuć się z tym komfortowo możesz zmniejszyć temperaturę wody lub wydlużyć czas zimnej kapieli. Podczas zetknięcia z zimną wodą może wystąpic niewielki szok, drgania i hiperwentylacja. Postaraj sie w tym momencie uspokoic oddech I zrelaksować. Jeżeli bedziesz czuć się dobrze możesz brać zimne prysznice codziennie. Przez pierwszy miesiąc lepiej nie zanużać głowy pod zimną wodą.

Język: Polski

Location

Klaudyny 16 c 01-684 Warsaw, Poland